eventplaces.co.il

גני אירועיםהשאלה הגדולה בפני עומדים כל בעלי שמחה בישראל היא, בחוץ בחום או בפנים בקור?
 

כל מי שאיתרע מזלו אי פעם לארגן אירועי המוני, החל משמחה משפחתית או יום נישואין וכלה בבר/בת מצווה או חתונה, מכיר את שאלת השאלות בתחום השמחות: גן אירועים או אולם. האולמות הסגורים זוכים לעדנה רבה בעולם כולו, ויתרונותיהם ידועים לכל: אין כל חשש מפני מזג אוויר לא חברותי, והבניה הרב קומתית מאפשרת לצמצם את שטח המתחם ולהוזיל את עלות שכירותו.
 
עם זאת, ברצוני לדבר בשבחם של גני האירועים, שלמרות חסרונות מסוימים הגלומים בהם פותחים אפשרויות ייחודיות בפני בעלי השמחה.     
 
מזג האוויר והאירועים
 
שפר מזלה של ארצנו, ולמרות תלונותיהם של ישראלים רבים אנו נמצאים בקו אורך שמתאים במיוחד לפעילות מחוץ לכתלים הבנוים. באופן מסורתי, מרבית האירועים בעולם המערבי נערכו ועודם נערכים באולמות סגורים. זאת מפאת המגבלה הברורה של מזג האויר: בחודשי החורף הקור העז המאפיין את רבות מהמדינו האירופאיות לא מאפשר אפילו עמידה, קל וחומר אכילה או שיחה, בחוץ. בחודשי הקיץ מזג האויר אמנם מתחמם, אולם קיימת הסכנה התמידית של גשם.     
 
מסיבה זו המסורת של עריכת אירועים בחוץ, תחת שמים פתוחים, החלה בארץ הרבה לפני עליית הטרנד העולמי, ולמרות זאת המסורת האירופאית שעליה הושתת הישוב העברי בראשיתו המשיכה לשלוט במדינה הצעירה. אירועים, במיוחד חתונות, תחת שמים פתוחים, המשיכו להתפס על ידי הישראלים כ"קיבוציים" ו"עניים". הגישה הזו החלה להשתנות לפני כשני עשורים, והענף ראה ועודנו רואה פריחה. ברצוני לציין מקצת מן היתרונות הרבים שבבחירה לפנות אל גן אירועים דווקא.כפי שאמרנו, האקלים בארץ מאפשר צפי טוב למדי של תנאי מזג האוויר שישררו בערב המיועד. אם האירוע מתרחש בקיץ ובאזור מישור החוף, קרוב לוודאי שמזג האוויר יהיה נוח.
 
אולמות אירועים נמצאים לרוב בשולי העיר, באזורי תעשיה נידחים, או לחליפין במרכזי העיר הסואנים. גני אירועים לעומת זאת נמצאים בבוסטנים פורחים ושדות פסטורליים, ורק תורמים להרגשת הרומנטיות וההתרחקות מצרות היום יום שכה חיונית לאירוע מוצלח.
 
אולמות אירועים משתמשים בדרך כלל במיזוג, מה שיכול להפוך את האוויר ליבש ולהשפיע גם על לחות האווירה, ואילו גני אירועים מתהדרים באוויר צח, ובגלל הריחוק ממרכזי הערים גם נקי יותר.לבסוף קיים גם עניין דתי הלכתי. לפחות בכל הקשור לעריכת חופה, הקפידו עדות המזרח לבצעה תחת הכוכבים, ללא כל חציצה בין החופה לבין השמים. באולמות רבים אף קיימת האפשרות לפתוח את התקרה לצורך ההידור במצוה, אולם אין ספק כי הדבר נוח וטבעי יותר תחת השמים הפתוחים של גל האירועים.

 
יש  יתרונות, ויש גם החסרונות
 
אומנם אולמות אירועים נושאים עמהם לא מעט יתרונות , אך יש גם חסרונות רבים שיש לקחת בחשבון , תחילה יש לומר, העובדה שמדובר באולם אירועים לא אומר בהכרח שהמחיר שונה מגן אירועים. מנגד, אולם אירועים לא אחת, סובל משורה של בעיות כגון:
 

  • מחסור בחנייה – קיים בעיקר בקרב אולמות אירועים שנמצאים במרכזי ערים
  • מיקום בעייתי – מלבד במרכזי הערים , אולמות אירועים רבים נמצאים הרבה פעמים באיזורי תעשיה
  • גודל – רוב האולמות הינם קטנים יותר מגני אירועים
  • תדמית – אין מה לעשות התדמית של אולמות אירועים הוא "ישן" , "ארכאי" , שלא נגיד דברים פחות נעימים.
  • עיצוב – העובדה שגני אירועים נמצאים בשטח פתוח מאפשר להם ליהנות מעיצוב הרבה יותר יפה, בגלל הטבעיות שבו. דבר שלא קיים באולם אירועים

 
עם השנים מסעדות ומועדונים רבים, נתנו לעצמם גם שם של אולם אירועים, למרות שאינן כאלה. הרעיון שניתן להשכיר את המקום ולהפוך אותו ל"אולם אירועים" למרות שאינו כזה

 26/03/2014    המאמר עודכן בתאריך 26/03/2012    eventplaces.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר eventplaces.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 eventplaces.co.il כל הזכויות שמורות
אתר גני אירועים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום גני אירועים
מבצעים מדהימים לגני אירועים!! דברו איתנו
אנחנו עובדים עם גני אירועים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!